НАЧАЛО             КОНТАКТИ               АРМФАЙТ                  ФОРУМ                    ГАЛЕРИЯ                     FAQ

НАЧАЛО    |      КОНТАКТИ      |        МАГАЗИН       |       ФОРУМ        |       ГАЛЕРИЯ
ПРОФЕСИОНАЛНА АРМРЕСТЛИНГ ЛИГА 2010
последен кръг - категория до 86 кг
шоурум "МОТО-ПФОЕ" ж.к. "Младост", София
Вторник, 21 Декември 2010 г.

Във Вторник, 21.12.2010 в шоурума на "ФОРД МОТО-ПФОЕ" в ж.к. "Младост" - гр. София се проведе последният кръг в категория до 86 кг от Професионалната Армрестлинг Лига 2010.
Вице-световният шампион Стефан Ленгаров е новият шампион на Професионалната Лига по Канадска борба за 2010 година. Стефчо безапелационно спечели последния кръг в категория до 86 кг и с общ актив от 912 точки оглави и крайното за годината класиране.
2-и в днешното състезание се класира представителят на "Армспорт клуб" - Банско и общински съветник Димитър Юлев, който само с една точка по-малко (772) завърши на 3-о място в крайното класиране, след наредилия се на 2-о място Тодор Генов ("Витоша Армрестлинг" - София) с общ актив 773 точки.

ПРОФЕСИОНАЛНА АРМРЕСТЛИНГ ЛИГА 2010 (категория до 86 kg)
КЛАСИРАНЕ в  VI кръг :

1. Стефан Ленгаров ("Витоша Армрестлинг"- София) - вице-световен шампион -225 т.
2. Димитър Юлев ("Армспорт клуб" - Банско) - ПАЛ-шампион 2007 -211 т.
3. Даниел Андроначе ("Галац" - Румъния) - национален шампион на Румъния -196 т.
4. Мартин Георгиев ("Етър-87"- Велико Търново) - републикански шампион -191 т.
5. Тодор Генов ("Витоша Армрестлинг"-София) - шампион на България -189 т.
6. Пламен Димитров ("Локомотив-96" - Горна Оряховица ) - вице-световен шампион -155 т.
7. Калоян Тумбев ("Адреналин" - София) - републикански шампион -155 т.
8. Даниел Чиву ("Питещ" - Румъния) - национален шампион на Румъния -134 т.

ОКОНЧАТЕЛНО КЛАСИРАНЕ след  VI кръг, всички участници в Лигата за годината :

2. Тодор Генов ("Витоша Армрестлинг"-София) - шампион на България -773 т.
3. Димитър Юлев ("Армспорт клуб" - Банско) - ПАЛ-шампион 2007 -772 т.
4. Даниел Андроначе ("Галац" - Румъния) - национален шампион на Румъния -727 т.
5. Даниел Чиву ("Питещ" - Румъния) - национален шампион на Румъния -536 т.
6. Пламен Бамбов ("АЕЦ" - Козлодуй) - републикански шампион -496 т.
7. Мартин Георгиев ("Етър-87"- Велико Търново) - републикански шампион -476 т.
9. Георги Гайдарджиев ("Армспорт" - Благоевград) - световен шампион -325 т.
10. Давид Бартошевич (Полша) - национален шампион на Полша -300 т.
11. Калоян Тумбев ("Адреналин" - София) - републикански шампион -281 т.
12. Христо Делиджаков ("Витоша Армрестлинг" - София) - вице-европейски шампион -202 т.

последен кръг - категория над 86 кг

Във Вторник, 21.12.2010 в шоурума на "ФОРД МОТО-ПФОЕ" в ж.к. "Младост" - гр. София се проведе последният кръг в категория над 86 кг от Професионалната Армрестлинг Лига 2010.
Георги Цветков  ("Армспорт клуб" - Банско) спечели финалния кръг в категория над 86 кг от Професионалната Лига по Канадска борба за 2010-та година. Банскалията оглави класирането за кръга с 225 точки. В генералното класиране преди състезанието, Гошко изоставаше с 26 точки разлика от водача Йон Пушкашу, национален шампион на Румъния и бронзов медалист от последното Европейско първенство в Москва. Именно това беше въпросителната, дали Цветков ще успее да навакса тази разлика в състезанието. На лява ръка Пушкашу изгуби 4 мача и това даде предимство от 24 точки на банскалията Георги Цветков. Само победа в директен двубой на дясна ръка  между румънеца и нашия състезател би гарантирала на Гошко златния медал в крайното класиране. Видя се обаче, че по-рутинираният състезател от двамата е Цветков, който спечели 1-о място в кръга с 225 точки и разлика 11 точки пред втория Пушкашу (214 точки). В крайното класиране за годината обаче, 1-о място зае Йон Пушкашу с общ актив от 651 точки, следван от Георги Цветков на 2-о място с общо 636 точки. Трети се класира друг български състезател - Марин Панталеев (Бай Марин, състезател на "Витоша Армрестлинг" - София) с общо 598 точки. Това бе последното състезание от календара на БФ Канадска борба за 2010-та година.

ПРОФЕСИОНАЛНА АРМРЕСТЛИНГ ЛИГА 2010 (категория над 86 kg)
КЛАСИРАНЕ в  VII кръг :

1. Георги Цветков ("Армспорт клуб" - Банско) - национален шампион -225 т.
2. Йон Пушкашу        (РУМ) - национален шампион на Румъния -214 т.
3. Стефан Митов ("Динамис" - Оряхово) - III м. от европейско първенство -199 т.
4. Марин Панталеев ("Витоша Армрестлинг" - София) - вице-европейски шампион -197 т.
5. Овидиу Якуб (РУМ) - национален шампион на Румъния -172 т.
6. Николай Иванов ("Адреналин" - София) - вице-европейски шампион -162 т.
7. Калоян Петров ("Адреналин" - София) - републ. шампион за юноши и за мъже -161 т.
8.  Николае Георгита (РУМ) - национален шампион на Румъния -126 т.